Dla kandydatów

Osoby zainteresowane współczesną Grecją i Cyprem serdecznie zapraszamy na filologię nowogrecką – stacjonarne studia filologiczno–literaturoznawcze w Pracowni Studiów Helleńskich na Wydziale „Artes Liberales” UW. Nasi studenci nie tylko zdobywają praktyczną znajomość języka nowogreckiego (poziom B2-C1) i kultury nowogreckiej, ale poznają też szeroki kontekst kultury greckiej (historia, literatura, mitologia, starożytna greka, dzieje Bizancjum…), a także korzystają z szerokiej oferty zajęć organizowanych przez studia kulturoznawcze Cywilizacja Śródziemnomorska oraz przez Kolegium Artes Liberales.

Jednym z założeń Pracowni, jako jednostki naukowo-dydaktycznej, jest włączanie studentów w projekty naukowe, badania oraz działania popularyzatorskie, takie jak tłumaczenia literatury greckiej. Tutaj można zapoznać się z aktualnym programem studiów.

Szczegóły rekrutacji na filologię nowogrecką znajdują się w uniwersyteckim serwisie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów). 

Oto informacje na temat przeniesienia z innych uczelni.

Pytania w sprawie rejestracji i rekrutacji na studia można kierować do Sekretarza Komisji Rekrutacyjnej Wydziału „Artes Liberales”, pani Karoliny Koper: rekrutacja_fn@al.uw.edu.pl.

Zachęcamy też do zapoznania się z naszym najnowszym informatorem.
Informatory, poradniki i filmy instruktażowe dotyczące procesu zapisu na studia dostępne są na stronie Biura ds. Rekrutacji UW.

A jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Wydziale „Artes Liberales” i Pracowni Studiów Helleńskich oraz o rekrutacji na nasze studia, zapiszcie się do wydziałowego newslettera